گندم زار من

بی تربیتا
نویسنده : محمد - ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۳٠
 

امروز از اون روزای طوفانی من سر کلاس بود. ما هم دانشجو بودیم. خاک پای استادمون بودیم. کم مونده شوخی فیزیکی با ما بکنن. انقد که این گروه بی ادبن. یعنی اگه آمار بگیرن، ده بار بیشتر از اینکه به استاد و تخته نگاه کنن به ... شون نگاه می کنن.

یه نفرو که انداختم بیرون، بعدشم رفتم پیش مسئول آموزش. گفتم آقا من تو این کلاس درس بده نیستم. پاشدم اومدم دفترم.

خلاصه زنگ آخر با یه عالمه خواهش و تمنا از طرف آموزش و دانشجوها دوباره برگشتم سر کلاس. اول از همه بی ادبترینشونو انداختم بیرون. گفتم یا جای شما سر کلاس منه یا جای من سر کلاس منه.

حالا عین جمله بالارو نگفتم. اما همیشه وقتی عصبانی می شم، شیرازه کلام از دستم در می ره. جملات قصار زیاد می گم.

هنوز فکرم درگیره. باید خودمو آروم کنم. بیچاره فرشته از صبح خونه تنها بوده، انصاف نیست دلخوری های کارمم ببرم خونه. اما خداروشکر به این تجربه نیاز داشتم.


 
 
میانبر
نویسنده : محمد - ساعت ٧:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢۳
 

همیشه یه میانبرهایی توی قانون هست. کسایی که این راه ها رو بلدن، زودتر به مقصد می رسن. مثل اونایی که قانون بلدن و بالا و پایین قانون رو می شناسن. از یه راهی تجارت می کنن که هم کاملا قانونیه هم ره صد ساله رو یه شب می رن.

توی دین هم این میانبرهای قانونی گنجانده شده. مثلا یکیشو که من همین هفته پیش کشف کردم. یه حدیث از حضرت محمد (ص): "هرگاه مسلمان، به خاطر خشنودی خدا، چیزی خرج خانواده اش کند، آن چیز برای او صدقه محسوب می شود." چقد راحت و چقد ترو تمیز. ثواب صدقه خیلیه. یعنی همون پولی که همیشه داری واسه خانواده خرج می کنی، می تونه باعث رشد صد پله ای آدم بشه، فقط کافیه خشنودی خدا هم کسب بشه.

یکی دیگه از اون میانبرها، همین ماه رمضان پربرکت. خواص اعمال عبادی توی این ماه چند برابره. یعنی کاری که خوندن یه آیه توی این ماه می کنه، خوندن کل قرآن توی بقیه ماه ها انجام می ده. شب قدررررر.


 
 
بعضی از جادوها واقعی هستن
نویسنده : محمد - ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٩
 

دیروز یه فیلم خیلی قشنگ دیدم به اسم "حس ششم". انقد خوب بود که گریه هم کردم. یه جمله خیلی قشنگ داشت که پسر کوچولویه به دکترش می گه: "بعضی از جادوها واقعی اند". از اون جمله ها بود که حسابی رو من تاثیر گذاشت.

خداروشکر کلا این روزها خیلی خوبه. کیفیت نمازم رفته بالا و همین روی همه چی تاثیر گذاشته. اوضاع کار خوب، حال و هوای خونه عالی.

همسر عزیزم هم یه شلوار خوشگل واسم دوخته. دومیشم تو راه. انصافا خیلی قشنگه. ماشالله هنرمنده دیگه. دیروز پوشیدم اومدم سر کار. آماده بودم همه بگن چه خوشگله این. اما دریغا از حسودان تنگ نظر و عنودان بدگهر. دوست داشتم بگم خانومم دوخته، فخر بفروشم. تازه فرشته هم گفته بود هرکی پرسید چه شلوار خوشگلی بگم اون دوخته. اما هیچکس نمی پرسید. زمان به سرعت در حال گذشتن بود.

این شد که روی خیاطمون که تو سرویسمون هست کلید کردم. هی از جلوش رد شدم. هی بیا اینور برو انور. دست تو جیب. الکی زیپو بکش بالا. واقعا دیگه از این تابلو تر. باز هم به صرافت نیوفتد، آخر مجبور شدم خودم آشکارا ازش بخوام از شلوارم تعریف کنه. با اینکه قضیه خیلی تصنعی دراومد بازم حال داد.

واقعا بعضی از جادو ها واقعی ان. مثه جادوی نماز خوب که مس وجود انسان رو طلا می کنه. یا جادوی یه همسر خوب که عشق رو به آدم بچشونه. دکتر الهی قمشه ای می گه عشق همسر به همسر خیلی خوبه. اینجوری وقتی یکی از عشق به خدا حرف می زنه در یک مقیاس خیلی کوچیک می تونه بفهمه چی می گه.


 
 
تولدتون مبارک
نویسنده : محمد - ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٢
 

خدا با ما است و نیازی به دیگران نداریم; و حقّ با ما است و هر که از ما روی گرداند باکی نداریم.


امام زمان (ع)


 
 
امور دنیوی
نویسنده : محمد - ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱
 

اصلاح امور دنیایمان را خود خدا عهده دار شده است ولی مردم دنیا به عکس عمل می‌کنند. بار سنگین دنیا را به دوش می‌کشند و آخرتشان را که باید خودشان برای آن تلاش کنند به خدا وا میگذارند.

حاج اسماعیل دولابی