گندم زار من

51 دکتر محمد علی انصاری
نویسنده : محمد - ساعت ٧:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٦
 

اصلا بعضی از آدما بزرگ متولد می شن.

توی کارتون "سرینتی پی تی"، وقتی که "سرینتی" داشت از تخم در می یومد، از بس بزرگ بود، "پیلا پیلا" به "کنا" می گه بیا در ریم. بیچاره تخمی که خودش ازش دراومده بودو با "سرینتی پی تی" مقایسه می کرد.

واقعا بعضی از آدم ها هم هستن بزرگ متولدد می شن. یکی از این افراد که افتخار آشنایی با آثارشون برای من بوجود اومده، دکتر محمد علی انصاریه. ایشون متولد هزار و سیصدو چهل و سه هستش. اما وقتی حرف می زنه من مبهوت می مونم که آخه این همه دانش رو توی این عمر کوتاه کی و چجوری یاد گرفته. تفسیر قرآن می گن، همینطور مطلب می ریزه. نه اینکه از نوشته چیزی بخونه، نه. تمام اشعار، جملات عربی از کتاب های مختلف، اسم کتاب ها رو نمی تونم به خاطر بسپارم، همرو از حفظ می گه. من خودم ریزه خوار افکار ایشونم. بوی خدا می ده.

 

موفق شدم از طریق سایتشون باهاشون مکاتبه کنم. سوال و جواب رو اینجا میارم.

 

""کسانی که در عالم آخرت در جهنم خلود می یابند، آیا ممکن است از حضرت حق تقاضا کنند که ما اصلا نمی خواهیم وجود داشته باشیم، و این ایراد را وارد کنند که شما ما را "فطر" کردید یعنی از عدم خلق کردید. به قول خود استاد که همیشه در سخنرانی هایشان می گویند "ما نبودیمو تقاضامان نبود". آیا چنین درخواستی با توجه به غیر قابل تحمل بودن عذاب و برای رهایی از آن صورت می گیرد؟ اگر آری خدا چه می کند، اگر نه چرا؟

پاسخ شما :

خیر، چنین تقاضایی صورت نمی گیرد. چون اهل جهنم قبل از ورود به جهنم در قیامت با حقایق الهی آشنا شده اند و جایی برای این سخن نمی یابند و در عین دوزخی بودن حکیم بودن و حکمت او را درک کرده اند. دوست محترم آمدن انسان از عدم به هستی جبر محض است. معدوم، معدوم است. نیست تا میل به آمدن یا نیامدن داشته باشد از جایی میل و اراده آغاز می شود که وجود آغاز می شود و افعال انسان و بهشت و دوزخ هم از همان جا با ماست نه قبل از مرحله انتخاب و در وادی عدم.""

 

به من می گه دوست محترم. قند تو دلم آب می شه.

 

اگر کسی دیگه هم می خواد سوالی بپرسه باید بره داخل سایت

hedayatnoor.ir

داخل قسمت پرسش و پاسخ، قسمت ارسال سوال.

این هم شماره تلفنی که می شه با دکتر تماس مستقیم داشت. البته فقط شنبه ها ساعت پنج تا هفت بعداز ظهر:

4600 890 0511

کد مشهده. ایشون استاد ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد هستند. خدا حفظشون کنه.

سی دی های تفسیرشونم کسی خواست بخره به این شماره زنگ بزنه:

4500 890 0511

کل قرآنه، بصورت فایل ام پی تری