39 بازگشت به خدا

در آیه آخر سوره یاسین "فَسُبحانَ اَلَّذی بیده ملکوتُ کُلِّ شیءٍ و اِلَیهِ تُرجَعون" کلمه بازگشت ذهن من رو به خودش مشغول کرده بود. که این بازگشت از چه نوعیه.

اگر منظور رسیدن به حضور خداست که در همین دنیا هم حضور وجود داره.

 

دکتر انصاری در تفسیر سوره بقره آیه چهل و شش توضیح میده.

حضرت سبحان در این دنیا حضور داره، اما این حضور همراه با واسطه است. اگر خداوند بخواد به یک بچه شیرخوار غذا بده این کار از طریق شیر مادرش صورت می گیره. اما در اون بازگشت دیگه هیچ واسطه ای وجود نداره.

در آیه پنجاه و هشت سوره یاسین "سلامً قولاً من ربٍ رحیم" که می گن قلب سوره یاسینه، بعد از گفتن این نکته که بهشتیان هرچه تمنا کنند در اختیارشون قرار می گیرد، بیان می کنه یک سلامی هست که مستقیما از جانب خدا بهشتیان رو فرا می گیره.

خود خدا این سلام رو می فرسته، نه فرشته ها و نه هیچکس دیگه واسطه نمی شه.

 

پس اینجوریه.

/ 2 نظر / 6 بازدید
ساخت وبسایت حرفه ای رایگان

با سلام ایا شما هم ارزوی داشتن یک وبسایت پیشرفته همانند تمامی وبسایت های پیشرفته جهان را دارید؟! ما خواسته شما را براورده میکنیم... اگر مایل به ایجاد سایت هستید ، ولی قادر به پرداخت هزینه های بالای آن نیستید ، ما هاست رایگان گیگ رو به همراه دامین رایگان به شما پیشنهاد می کنیم. مراحل ساخت سایت پیشرفته وحرفه ای شما: 1-ابتدا وارد سایت شوید GIGro.ir 2 فرم ثبت نام را پر کنید وبر روی ارسال کلیک کنید 3 ایمیل خود را چک کنید. لینک فعال سازی که برایتان ارسال شده را کلیک کنید تا حسابتان فعال شود. 4 اکنون حساب کاربری شما فعال است میتوانید سایت خود را بسازید. *هرگونه سوال خود را از بخش پشتیبانی سایت بپرسید شما به همین راحتی صاحب یک هاست قدرتمند لینوکس وهمچنین دامین رایگان شدید.اکنون صفحه اصلی شما راه اندازی شده است. GIGro.ir

باشو

سلام انشالله درزیرعنایات حق تعالی خوشبخت وسالم درکنارفرشته خانومت باشی. یاسین درقلبت انشالله همیشگی.